Registrace domény eu
doména eu za 100 Kč

Nejčastější dotazy a odpovědi k doméně EU

Na této stránce naleznete nejčastější otázky, které se vztahují k doméně .eu. Pokud byste nenašli odpověď na Vaši otázku, obraťte se na nás e-mailem na podpora@registrace-domeny-eu.cz, telefonicky na číslo +420 774 811 125 nebo napište z formuláře na stránce kontakty.

Dotazy


Nastavení DNS domény

Nastavení NS záznamů domény provádějte po přihlášení v klientské sekci v detailu vaší domény.
Požadavky na změny NS záznamů zaslané e-mailem či vyžádané telefonicky bohužel nebudou z naší strany prováděny, neboť není možné takto provést jednoznačnou identifikaci klienta.

↑ Nahoru

Kdo si může doménu .eu zaregistrovat?

Registrovat domény .eu si mohou:

 • podnikatelé a firmy se sídlem v členské zemi EU
 • organizace založené v členské zemi EU
 • osoby s trvalým pobytem na území členské země EU

↑ Nahoru

Jaká je cena domény .eu

Cena domény .eu v prvním roce odpovídá ceně registrace (registrace tedy zahrnuje i poplatek domény na 1 rok). Cena v dalších letech odpovídá udržovacímu poplatku. Ceny domén .eu a dalších volitelných služeb naleznete v ceníku.

↑ Nahoru

Jak budu moci objednávku uhradit a kdy?

Vaši objednávku přijmeme a zašleme Vám e-mail, který bude obsahovat potvrzení přijetí objednávky do našeho systému a přístupové údaje do klientské sekce, kde naleznete veškeré potřebné informace k úhradě objednaných služeb.
Součástí e-mailu je rychlá informace pro úhradu objednávky.

Vaši žádost zašleme do centrálního registru až na základě přijetí Vaší platby. Chcete-li mít doménu zaregistrovanou co nejrychleji, proveďte platbu neprodleně.

↑ Nahoru

Prodloužení domény .eu

Domény .eu expirují ke konci měsíce, ve kterém byly registrovány, převedeny nebo prodlouženy, vždy následující rok (např. registrace 4.3.2006 - expirace 31.3.2007, transfer 31.3.2006 - expirace 31.3.2007).

Datum expirace za Vás hlídáme plně my a upozorníme Vás nejméně měsíc před expirací na nutnost prodloužení domény. Na prodloužení domény .eu Vám automaticky vystavíme výzvu a pošleme Vám informaci jak zaplatit udržovací poplatek na další rok.

Doménu byste měli uhradit nejpozději 14 dní před koncem měsíce, aby byl dostatek času na zpracování prodloužení. V případě, že nestihnete uhradit poplatek včas, o doménu nepřijdete, ale doména .eu se přesune do karantény, ze které je možné ji do 40ti dnů obnovit, avšak již za zvýšený poplatek dle ceníku.

↑ Nahoru

Převod domén .eu

Domény .eu lze volně převádět mezi jednlivými registrátory. Při změně registrátora však platí, že se vždy vynuluje platnost doby registrace a běží vždy nový rok registrace (tzn. převedete-li doménu ihned po její registraci, zaplatíte stejný poplatek na rok znovu).

Převod domény .eu k nám

Při převodu domény .eu k nám zajišťujeme převod plně my. Převod zahájíme ihned po přijetí poplatku za transfer domény. Vy jako vlastník domény obdržíte na e-mail přímo od EURid žádost o poskytnutí souhlasu s převodem, na základě kterého se převod uskuteční a doméně začne nový rok běhu.

Převod domény .eu k jinému registrátorovi

Převod domény k jinému registrátorovi probíhá obdobně jako převod k nám s tím, že se o převod musí plně postarat nový registrátor. Odvedením domény k jinému registrátorovi tím naše poskytování služby končí a je považováno za podání výpověď ze strany Objednatele.

↑ Nahoru

Kde si mohu přečíst podrobná pravidla registrace domény .eu

Pravidla registrací domén si můžete podrobně přečíst na webu top-level správce domény .eu organizace EURid: http://www.eurid.eu

Web organizace EURid je proveden zejména v anglické jazykové mutaci. V části Downloads/Documents naleznete přeložené dokumenty pravidel i souvisejcí pravidla WHOIS a vybrané regulace Evropské komise v českém jazyce.

↑ Nahoru

Faktury - daňové doklady

Fakturu daňový doklad vystavujeme na základě přijetí Vaší platby. Dnem uskutečnění zdanitelného plnění je vždy den přijetí platby na náš účet. Daňové doklady máte k dispozici ke stažení se všemi náležitostmi v klientské sekci, při zpracování také posíláme daňový doklad e-mailem.
V případě zájmu si můžete také objednat zaslání vytištěného daňového dokladu pozemní poštou.

↑ Nahoru

Co se stane, když se registrace domény .eu nezdaří?

Pokud nebude možné zaregistrovat doménu v běžné registraci (hlavně v situaci, kdy mezi registrací a uhrazením zaregistruje doménu jiný subjekt), nabídneme Vám možnost zaregistrovat jinou doménu nebo Vám vrátíme uhrazenou částku sníženou o stornopoplatek dle ceníku.

↑ Nahoru

Co znamená Sunrise period a k čemu je to dobré?

Sunrise period byla úvodní fází oficiálního spuštění registrace domén .eu. Tato fáze byla ustanovena, aby se zabránilo bezhlavé honbě za registrací domén .eu. V Sunrise period byla striktní pravidla pro uznávání nároků na registrace domén .eu.

Sunrise period byla rozdělena do dvou kol, které každé trvalo 2 měsíce. První kolo bylo určeno pro registrace domény .eu na základě statutu státní a veřejné instituce a vlastníky registrovaných ochranných známek. Druhé kolo otevřelo možnost registrace domény .eu také všem vlastníkům ostatních prioritních práv (názvy firem, neregistrované známky, obchodní jména, apod.).

Hlavní odlišností Sunrise Period bylo, že do procesu registrace domén vstupoval ještě subjekt "validační agent". Žadatelé byli povini při žádosti o registraci domény v Sunrise posílat validačnímu agentovi písemné důkazy prokazující existenci svého přednostního práva
Tuto roli zastává společnost PriceWaterhouseCoopers a její rolí bylo ověřovat existenci přednostních práva žadatelů v Sunrise.

↑ Nahoru

Pravidla nastavení nameserverů domény

NS (Name server) záznamy určují server/y, na kterých jsou spravovány DNS údaje domény. Názvy DNS serverů vám sdělí vždy Váš správce DNS - typicky webhostingový poskytovatel.

Při nastavení NS záznamů domény musíte dodržet následující pravidla:

 1. k doméně musíte vyplnit minimálně 2 záznamy NS nebo ponechat bez jakéhokoli záznamu (v tomto případě není provozována)
 2. záznamem NS je vždy název doména n-tého řádu (např. ns1.thinline.cz) nikoli IP adresa serveru. Povolené tvary ns záznamu jsou:
  • každá část doménového jména musí být 2-63 znaků dlouhá
  • celé doménové jméno musí mít méně než 255 znaků
  • povolené znaky jsou písmena, čísla a znak pomlčka "-"
  • první a poslední místo každé části nesmí být pomlčka "-"
 3. jednotlivé NS záznamy musí být odlišné (tzn. jeden NS záznam nemůže být vložen u domény více než jednou)
 4. pokud je DNS server provozován přímo na nastavované doméně, musíte vyplnit také záznam GLUE, ve kterém uvedete IP adresu DNS serveru (např. pokud pro doménu thinline.cz jsou ns záznamy ns1.thinline.cz a ns2.thinline.cz, musíme vyplnit IP adresu serveru)
 5. tvar glue můžete zadav IPv4 nebo IPv6:
  • IPv4:
   [0-255].[0-255].[0-255].[0-255]
   příklady
   172.194.25.14
   172.194.25.18
  • IPv6:
   příklady
   2001:0:200:2D:D0FF:FE48:4672
   2001::200:2D:D0FF:FE48:4672

↑ Nahoru

Můj účet

Přihlásit se

Podpora a kontakty

Tel.: +420 774 811 125
E-mail na podporu
Formulář na webu
Časté dotazy a nápověda

Související o doméně .eu

EURId - správce domény .eu
Rozhodčí soud - pro domény .eu
PwC Belgium - ověřování nároků na registraci domény .eu v rámci Sunrise Period

Český hosting - kvalitní webhosting za 1000,-/rok