Registrace domény eu
doména eu za 100 Kč

Aktuální informace o doméně .eu

Na této stránce naleznete aktuální informace o doméně .eu. Pro sledování aktuálního dění doporučujeme také navštívit stránku správce evropské domény EURid.eu.


[2.5.2005]
doména .eu byla vložena do kořenových nameserverů

Dnes byl dosažen další významný milník v procesu spouštění domény .eu. V souladu se smlouvou s ICANN z března, byla dnes vložena doména .eu do kořenových nameserverů. První fungující doména .eu je eurid.eu.

Spuštění registrací domény .eu proběhne do konce roku 2005 s čtyřměsíční sunrise period, která umožní veřejným orgánům a držitelům přednostních práv zažádat o registraci jejich jmen.

EURid nyní kompletuje registrační podmínky pro doménu .eu za spolupráce s Evropskou Komisí a dalšími zainteresovanými stranami. Finální návrh bude předložen k připomínkování v průběhu letních měsíců. Zároveň bude publikován provizní systém a podmínky pro držitele domén .eu včetně speciálních podmínek pro žádosti v Sunrise period.

Znění smluv s registrátory je překládáno do oficiálních evropských jazyků a bude publikováno před koncem května. Úplný seznam akreditovaných registrátorů bude publikován na webu EURid, společně s uvedením zemí, kde registrátoři sídlí, a jazyků, které podporují.

Zdroj: EURid.org

Můj účet

Přihlásit se

Podpora a kontakty

Tel.: +420 774 811 125
E-mail na podporu
Formulář na webu
Časté dotazy a nápověda

Související o doméně .eu

EURId - správce domény .eu
Rozhodčí soud - pro domény .eu
PwC Belgium - ověřování nároků na registraci domény .eu v rámci Sunrise Period

Český hosting - kvalitní webhosting za 1000,-/rok