Registrace domény eu
doména eu za 100 Kč

Aktuální informace o doméně .eu

Na této stránce naleznete aktuální informace o doméně .eu. Pro sledování aktuálního dění doporučujeme také navštívit stránku správce evropské domény EURid.eu.


[7.6.2005]
Zveřejnění pravidel akreditace registrátorů domény .eu

EURid zveřejnil detaily akreditačních procedur budoucích registrátorů domény .eu spolu se vzorovým zněním smlouvy o akreditaci registrátora. Žádosti o výtisk akreditační smlouvy budou podávány prostřednictvím on-line formuláře, který bude přístupný na webu EURid ve 20 oficiálních evropských jazycích.

Jednou z nejzajímavějších informací zveřejněných spolu s registračními procedurami jsou návrhy cen registrace, obnovení a převodu domény .eu. Ceny jsou prozatím nastaveny tak, že operace s doménou .eu po ukončení sunrise period budou účtovány registrátorům částkou 10 € za registraci, převod či prodloužení domény. V sunrise period bude zvláštní režim plateb:

  • Registrace domén .eu státními orgány (public body) 35 €
  • Registrace domén .eu vlastníky registrovaných ochranných známek 45 €
  • Registrace domén .eu vlastníky přednostních práv 85 €

Vyšší cena poplatků v období sunrise period je dána nutností ověřování průkaznosti oprávnění na registraci domény v sunrise. Oprávněnost požadavku registrace každé domény bude muset být žadatelem dokladově doložena a bude podléhat schvalovacímu řízení. Zároveň byl uveřejněn poplatek za neúspěšnou registraci domény na základě uznání zájmu jiného žadatele v sunrise, který bude činit 15 €.

Zdroj: EURid.eu

Můj účet

Přihlásit se

Podpora a kontakty

Tel.: +420 774 811 125
E-mail na podporu
Formulář na webu
Časté dotazy a nápověda

Související o doméně .eu

EURId - správce domény .eu
Rozhodčí soud - pro domény .eu
PwC Belgium - ověřování nároků na registraci domény .eu v rámci Sunrise Period

Český hosting - kvalitní webhosting za 1000,-/rok