Registrace domény eu
doména eu za 100 Kč

Aktuální informace o doméně .eu

Na této stránce naleznete aktuální informace o doméně .eu. Pro sledování aktuálního dění doporučujeme také navštívit stránku správce evropské domény EURid.eu.


[22.5.2003]
EK zvolila EURid za budoucího správce domén .eu

Dnes oznámila Evropská Komise rozhodnutí o svém výběru konsorcia EURid za budoucího správce top level domény .eu. EURid je nezisková organizace založené z řad belgických, italských a švédských registrátorů

Toto rozhodnutí je poslední krok v procesu vytváření nové evropské tld přípony .eu. EURid reagoval na výběrové řízení (or. Call for Expression of Interest), které bylo vypsáno v srpnu 2002. Panel nezávislých expertů, kteří hodnotili jednotlivé nabídky, vybrali EURid za nejlepší volbu pro správu domén .eu.

Tři registrátoři tvořící konsorcium mají velmi vhodně doplňující kompentence:

  • Belgický registrátor (DNS BE) prošel úspěšnou liberalizací na konci roku 2000, což je zkušenost odpovídající tvorbě nové domény.eu. DNS BE poskytne svůj automatizovaný registrační systém, který je považován za jeden z nejpokročilejších na trhu.
  • Italský registrátor (IIT-CNR), divize zámého výzkumného insitutu, vyvinul nástroje na ochranu elektronických transakcí. Bezpečnostní systém a související know-how, v kombinaci se zkušenostmi z provozu rozsáhlého registru, budou klíčové pro budoucí úspěch registru domén .eu
  • Švédský registrátor (NIC-SE) se účastnil tvorby Internetových standardů a má již tradiční pozici interaktivního konzultanta pro lokální i mezinárodní internetovou komunitu. Tato zkušenost bude podstatná ve startovací fázi registru domén .eu. Nedávno registr domén .se přešen na otevřený a nelimitovaný registr.

Centrála EURid bude sídlit v Bruselu, kde budou soustředěny hlavní vývojové a operační týmy, spolu s podpůrnou organizací pro centrální regiony. Další pracoviště dohlížející na serverní a jižní regiony budou zřízeny v Itálii a Švédsku.

EURid bude pracovat výhradně skrz síť registrátorů, z důvodu podpoření konkurenčního prostředí. Registrátoři budou mít pro registraci domén .eu k dispozici plně automatizovaný systém s minimálními zásahy pracovníků registru.

Ačkoli doména .eu přichází relativně pozdě na trh, EURid odhaduje potenciální počet registrovaných domén v prvním roce cca 1 milion.

Kroky v následujících týdnech a jednáních budou vedeny mezi Evropskou Komisí a EURid, za účelem finalizace smlouvy a ustanovení obecných podmínek pro registr domén .eu. Jakmile bude administrativní část završena, včetně pověření ICANN, odhaduje EURid, že doména .eu bude spuštěna během 6 měsíců.

Zdroj: Celý článek si můžete přečíst na webu EURid

Můj účet

Přihlásit se

Podpora a kontakty

Tel.: +420 774 811 125
E-mail na podporu
Formulář na webu
Časté dotazy a nápověda

Související o doméně .eu

EURId - správce domény .eu
Rozhodčí soud - pro domény .eu
PwC Belgium - ověřování nároků na registraci domény .eu v rámci Sunrise Period

Český hosting - kvalitní webhosting za 1000,-/rok