Registrace domény eu
doména eu za 100 Kč

Aktuální informace o doméně .eu

Na této stránce naleznete aktuální informace o doméně .eu. Pro sledování aktuálního dění doporučujeme také navštívit stránku správce evropské domény EURid.eu.


[23.5.2006]
Uvolnění domén ze Sunrise 7. června 2006

První domény, o které bylo neúspěšně zažádáno v Sunrise, budou uvolněny 7. čevna 2006 k veřejné registraci. V prvním kole budou uvolněny domény se všemi expirovanými žádostmi nebo u nichž poslední žádost byla zamítnuta nejpozději 45 dní před 24. květnem 2006.

Eurid se na základě podnětů ze strany registrátorů a internetové komunity rozhodl nezveřejnit seznam těchto domén, ale místo toho je zařadí do běžné whois databáze. Cílem je předejít doménovým spekulantům získat seznam úplný domén, o které někdo neúspěšně zažádal v Sunrise. Od 24. května 2006 bude možné zjistit stav uvolněných domén v databázi WHOIS.

Domény, které nebudou uvolněny v tomto kole se budou postupně uvolňovat dalších kolech vždy v úterý v 11:00 (belgického času) počínaje 13. červnem 2006 až do doby, kdy budou takto vyřízeny všechny neúspěšné pokusy o registraci v Sunrise.

V databázi WHOIS bude k nalezení informace, které úterý bude doména uvolněna. Domény budou uvolněny dle pravidla: poslední žádost byla zamítnuta a uplynula ochranná lhůta pro ADR plus 12 dní (tzn. cca 52-59 od odmítnutí poslední žádosti).

Zdroj: EURid

Můj účet

Přihlásit se

Podpora a kontakty

Tel.: +420 774 811 125
E-mail na podporu
Formulář na webu
Časté dotazy a nápověda

Související o doméně .eu

EURId - správce domény .eu
Rozhodčí soud - pro domény .eu
PwC Belgium - ověřování nároků na registraci domény .eu v rámci Sunrise Period

Český hosting - kvalitní webhosting za 1000,-/rok