Registrace domény eu
doména eu za 100 Kč

Aktuální informace o doméně .eu

Na této stránce naleznete aktuální informace o doméně .eu. Pro sledování aktuálního dění doporučujeme také navštívit stránku správce evropské domény EURid.eu.


[12.4.2005]
Spory s doménami .eu se budou řešit v Praze

Rozhodčí soud pro řešení sporů (oficiálně se pro tuto činnost používá ADR provider) s doménami .eu bude sídlit v České republice a bude provádět rozhodčí řízení ve dvaceti oficiálních jazycích EU.

EURid dnes určil ROZHODČÍ SOUD při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky (dále jen Rozhodčí soud) pro řešení všech sporů s doménou .eu. Rozhodčí soud ve spolupráci s odporníky z celé evropy, vydá pravidla a procedury pro řešení sporů s doménou .eu v souladu s Public Policy Rules pro .eu vydané nařížením Evropské Komisce (EC Regulation 7874/2004) a doporučení organizace WIPO.

Rozhodčí soud, založený v roce 1949 jako nezisková organizace, již zajišťuje rozhodčí řízení pro spory s národní doménou .cz. President Rozhodčíhou soudu, pan Bohuslav Klien, vyjádřil své potěšení nad tím, že budou moci takto významně přispět k pozici nové tld .eu a že budou moci vybudovat pocizi mezi ostatními evropskými institucemi zajišťujícími rozhodčí řízení pro spory týkající se národních domén.

Zdroj: Celý článek si můžete přečíst na webu EURid

Můj účet

Přihlásit se

Podpora a kontakty

Tel.: +420 774 811 125
E-mail na podporu
Formulář na webu
Časté dotazy a nápověda

Související o doméně .eu

EURId - správce domény .eu
Rozhodčí soud - pro domény .eu
PwC Belgium - ověřování nároků na registraci domény .eu v rámci Sunrise Period

Český hosting - kvalitní webhosting za 1000,-/rok